Skip to content

Kolejny inwestor będzie rozwijał działalność w Jaworznie!

Jaworzno jawi się, jako znakomite miejsce do prowadzenia biznesu. Nie tylko dla nowych inwestorów, ale także dla tych, którzy w Jaworznie są od lat. Myśląc o rozwoju, wybierają Jaworzno. Tak jest w przypadku spółki Helukabel Polska Sp. z o.o., która w środę, 17 kwietnia br. , zakupiła od gminy Miasta Jaworzna nieruchomość o powierzchni prawie 9 ha pod budowę nowego zakładu produkcyjnego.

W środę, 17 kwietnia br., odbył się wspólny przetarg Gminy Miasta Jaworzna i KSSE, dotyczący sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej o powierzchni blisko 9 ha (88.960 m2), położonej pomiędzy ul. Obrońców Września 1939 roku a ul. Stanisława Lema. Nieruchomość została nabyta przez Helukabel Polska Sp. z o.o. za kwotę 11.489.660 zł netto. Spółka planuje na zakupionym terenie budowę nowego zakładu produkcyjnego.

Helukabel Polska Sp. z o.o. jest polskim oddziałem niemieckiego koncernu – lidera w produkcji przewodów i kabli. W bieżącym roku Helukabel obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. W roku 2019 do grupy Helukabel dołączyła firma Eltron-Kabel Sp. z o.o., która miała od lat swą siedzibę w Jaworznie. Eltron specjalizuje się w produkcji przewodów i kabli elektrycznych dla zastosowań przemysłowych. Zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Jeleniu.

Teraz firma zdecydowała o rozbudowie swych mocy produkcyjnych w Jaworznie. Na zakupionej nieruchomości powstanie nowy zakład wraz z zapleczem magazynowym i logistycznym.

Środowy przetarg stanowi kolejny przykład, iż duże przedsiębiorstwa prowadzące działalność w Jaworznie, właśnie w naszym mieście poszukują możliwości dalszego rozwoju. To dowód na to, że Jaworzno jest miastem przyjaznym dla inwestorów i dobrym miejscem do prowadzenia biznesu.

Dzięki tego rodzaju inwestycjom, gmina może liczyć nie tylko na wpływy z tytułu sprzedaży nieruchomości (w tym wypadku to blisko 11,5 mln zł netto dodatkowych dochodów budżetowych), ale także na stabilny wzrost wpływów z podatków oraz nowe miejsca pracy dla mieszkańców.

Skip to content