Skip to content

International Automotive Business Meeting IZERA EDITON w Jaworznie

Najważniejsi przedstawiciele i eksperci rynku motoryzacyjnego spotkali się w Jaworznie podczas VI edycji International Automotive Business Meeting. Międzynarodowi eksperci dzielili się najlepszymi praktykami branżowymi, promowali nowatorskie pomysły i rozwiązania w branży motoryzacyjnej.

W wydarzeniu udział biorą m.in.: Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert wraz z Zastępcą Łukaszem Kolarczykiem, Ambasador Włoch w Polsce Luca Franchetti Pardo, Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dr Janusz Michałek, Dyrektor Włoskiej Agencji Handlowej Paolo Lemma oraz wielu przedstawicieli branży motoryzacyjnej.

Zależy nam, aby Jaworzno było postrzegane jako miejsce wspierające nowe technologie, otwarte na inwestorów i nowych mieszkańców. Dlatego też od lat wdrażamy działania związane z elektromobilnością i rozwojem branży automotive – mówi Paweł Silbert Prezydent Miasta Jaworzna. – Jaworzno jako pierwsze miasto w Polsce w 2015 roku wprowadziło do floty komunikacji miejskiej autobusy elektryczne. Dzisiaj tego typu pojazdy stanowią 80 proc. całego taboru. Również jako jedno z pierwszych miast w kraju, wprowadzamy System Elektrycznego Roweru Miejskiego na wynajem długoterminowy. To duże przedsięwzięcia z których korzystają z powodzeniem nasi mieszkańcy. Razem z przedstawicielami branży automotive bierzemy udział w testach pojazdów autonomicznych, pozyskaliśmy także wsparcie na tworzenie Branżowego Centrum Umiejętności, gdzie będziemy szkolić młodzież i dorosłych w zakresie branży motoryzacyjnej. Te wszystkie kroki jakie przeszliśmy, przybliżyły nas do miejsca, w którym jesteśmy – powstania na terenie naszego miasta Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którego terenie ma powstać fabryka polskiego samochodu elektrycznego Izera. To miejsce, które ma szansę stać się najważniejszym obszarem inwestycyjnym dla nowych technologii w Polsce.

International Automotive Business Meeting to dwudniowe, innowacyjne wydarzenie motoryzacyjne, podczas którego czołowi eksperci, profesjonaliści z Europy Środkowo-Wschodniej oraz międzynarodowi goście spotykali się, aby dzielić się najlepszymi praktykami branżowymi.

W programie wydarzenia znalazła się m.in. konferencja biznesowa, Speed Business Mixer i spotkania B2B. Będą to dwa dni intensywnych spotkań, podczas których przedstawiciele branży automotive, instytucji i eksperci wymienią się doświadczeniami na temat trendów, zapotrzebowania i możliwości związanych z produkcją pojazdów przyszłości, ze szczególnym uwzględnieniem e-mobilności, pojazdów autonomicznych oraz wykorzystania wodoru.

Organizatorami IABM są: Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing.Głównym partnerem strategicznym jest ElectroMobility Poland, a miastem goszczącym Jaworzno.

Skip to content