Skip to content

Nowe działki budowlane w doskonałych lokalizacjach!

Gmina Miasta Jaworzna, zgodnie z konsekwentnie realizowaną polityką wspierania budownictwa mieszkaniowego, przygotowała 71 działek pod zabudowę mieszkaniową w sześciu kompleksach w najbardziej atrakcyjnych rejonach miasta. Nieruchomości będą sukcesywnie zbywane w trybie przetargowym w ciągu bieżącego roku. To znakomita okazja do pozyskania działki – pod wymarzony dom lub po prostu jako bezpieczną lokatę kapitału.

Dąbrowa Narodowa i Bory

Dąbrowa Narodowa oraz Bory w ostatnich latach okazały się cieszyć największym zainteresowaniem wśród osób planujących budowę domu. To spokojne osiedla z zabudową jednorodzinną, leżące na obrzeżach miasta, a jednocześnie nieopodal głównej jego osi komunikacyjnej. Planowana przez miasto budowa ul. Nowodługoszyńskiej, przebiegającej skrajem Dąbrowy Narodowej, dodatkowo poprawi skomunikowanie tej dzielnicy.

Gmina oferować będzie nowe działki budowlane właśnie w tych osiedlach o dużym potencjale rozwojowym. W Dąbrowie Narodowej przygotowano 5 kompleksów (Jesionowa I i Jesionowa II, Grabowa I, Grabowa II i Grabowa III), na które składają się łącznie 54 nieruchomości. Ofertę uzupełnia kompleks 17 działek w osiedlu Bory (Podgórska). Nabywcy będą zatem mogli wybierać spośród 71 nieruchomości.

Ponad 4 mln zł na drogi

Udostępnienie nowych terenów mieszkaniowych było możliwe dzięki pozyskaniu przez Gminę Miasta Jaworzna 4.237.331,55 zł dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Projekt, który uzyskał akceptację, zakładał budowę 2,5 km dróg dojazdowych, tak by zaplanowanym pod zabudowę obszarom zapewnić obsługę komunikacyjną.

W roku 2022 Miejski Zarząd Dróg i Mostów (wraz z Wodociągami Jaworzno) zrealizował przewidziane inwestycje drogowe (z doprowadzeniem magistral wodociągowych i kanalizacyjnych). Tym samym działki budowlane zostały przygotowane do zbycia i przyszłej zabudowy.

Budowa lub lokata kapitału

Kompleksy gminnych nieruchomości w Dąbrowie Narodowej i Borach będą sukcesywnie zbywane podczas przetargów publicznych, organizowanych w ciągu bieżącego roku. Aktualizowane i pełne informacje o zbliżających się przetargach będą udostępniane na stronie www.invest-in-jaworzno.pl. Krótki poradnik, jak zakupić w drodze przetargu działkę gminną, dostępny jest pod wskazanymi adresami: https://nowa.invest-in-jaworzno.pl/jak-kupic-nieruchomosc-od-gminy/ oraz https://nowa.invest-in-jaworzno.pl/jak-przebiega-ustny-przetarg-nieograniczony-na-zakup-nieruchomosci/.

Oferta gminy stanowi znakomitą okazję do nabycia w konkurencyjnej cenie działki pod budowę domu jednorodzinnego. Przypominamy, iż na terenie Gminy Miasta Jaworzno wciąż funkcjonuje 10-letnie zwolnienie z podatku od nieruchomości dla osób fizycznych, które wybudują dom jednorodzinny, a następnie go zasiedlą (nie dotyczy to domów budowanych na sprzedaż).

Zakup nieruchomości stanowić może również doskonałą lokatę kapitału i zabezpieczenie na przyszłość. Szczególnie w okresie wysokiej inflacji i związanej z nią utratą wartości pieniądza, nieruchomości są uznawane za jedną z najbezpieczniejszych i najpewniejszych lokat.

Zapraszamy do śledzenia strony Invest-in-Jaworzno oraz naszego profilu na Fb. Wkrótce informacje o pierwszych przetargach. A tymczasem przypominamy o przetargu, który odbędzie się już 1 lutego 2023. Gmina zbywa 10 działek przy ul. Modrzejewskiej. Niewątpliwym atutem tej lokalizacji jest bliskie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych zalewu Sosina (w dystansie 5 minut piechotą).

Skip to content